Rozwijając się z biegiem czasu i technologii staliśmy się specjalistami w sprawach chmurowych. Cloud to bardzo praktyczny sposób, abyś z dowolnego miejsca na Świecie miał dostęp do swoich danych na bieżąco.

 

Bezpieczeństwo danych w chmurze

02 września 2020

Jak to działa?

 

Chmura to nic innego, jak fizyczne serwery znajdujące się w Data Center (wybranym dla klienta), do którego łączysz się dzięki dostępowi do Internetu.

 

 

4 powody, dlaczego „cloud” to najlepsze rozwiązanie

 

 

1. Bezpieczeństwo

 

Serwery przechowujące nasze dane umieszczone są w pomieszczeniach, do których dostęp ma tylko specjalizowany personel. Zabezpieczone są one systemami awaryjnego zasilania – w przypadku braku prądu w budynku nie stracimy połączenia z naszymi danymi. Nie musimy się obawiać fizycznego uszkodzenia naszego komputera. Pliki zapisane w chmurze będą tam cały czas nawet jak połączymy się innym urządzeniem. Kopie zapasowe są tworzone zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Jeśli nasze pliki zostaną utracone zapewnia to przywrócenie ostatniej wersji bazy danych.

 

 

2. Dowolny sposób łączenia

 

Możesz połączyć się z laptopa, komputera, telefonu lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie. Jeśli pracujesz zdalnie, w celu zapewnienia dodatkowej ochrony możesz skonfigurować dostęp przez usługę VPN. Pozwala ona uzyskać połączenie z Internetem przez zaszyfrowany tunel, który zapewnia prywatność online i chroni poufne pliki użytkownika.

 

 

3. Nieograniczona przestrzeń  

 

Potrzebujesz 50 GB czy 5 TB? Wszystko dopasowane do twoich potrzeb, przestrzeń miejscowa jest elastyczna. Jeśli zauważymy, że kończy nam się miejsce możemy zwiększyć je bez straty dostępu do naszych pierwotnych danych. Działa to też w drugą stronę. Widząc o wiele za dużo miejsca możemy je zmniejszyć w celu zmiany wysokości opłaty.

 

 

4. Koszty  

 

Wszystko w jednej, stałej opłacie. Obejmuje ona: prąd, serwerownie, przeglądy, kopie zapasowe. Nad tym wszystkim czuwa specjalistycznie przeszkolona obsługa techniczna, z którą możemy się zawsze kontaktować. Taka minimalizacja kosztów to zawsze dobry pomysł, a elastyczność oferty jest w cenie.  

Pomoc IT

Bezpieczeństwo sieciowe

Komunikacja

Usługi

Teleinspiro 

 

ul. Karola Libelta 8

 

85-080 Bydgoszcz

Usługi teleinformatyczne dla firm

   biuro@teleinspiro.pl

   +48 52 506 55 30

Usługi teleinformatyczne dla biznesu

Copyright 2020