Bezpieczeństwo sieciowe

VPN  

VPN

Twoje prywatne, bezpieczne i szyfrowane połączanie zdalnie pracujących członków Twojego zespołu teraz jest możliwe dzięki VPN. Pracownicy, klienci lub partnerzy Firmy łączą się przy użyciu VPN do zasobów sieci, a wygląda to tak, jakby fizycznie przebywali w Twojej Firmie lub jednej z lokalizacji. Ty decydujesz do jakich zasobów informatycznych mają dostęp, czy do danych czy do wybranego systemu np. ERP lub Nextcloud. Połączenie VPN realizujemy z każdego urządzenia typu pc, laptop, tablet, smartfon, a nawet router. Usługa VPN działa na wszystkich rodzajach systemów: Windows, iOS, Android, Linux itp. Głównym celem sieci VPN jest zapewnienie poufności, dostępności i integralności.

 

Zastosowanie sieci VPN jest ogromne.  W ramach obsługi informatycznej stosuje się podział na dwa rodzaje połączeń VPN, są to połączenia Site to Site VPN, czyli połączenie dwóch lokalizacji oraz drugi rodzaj Remote access VPN, który otrzymują pracownicy lub urządzenie wyniesione poza lokalizacje nie tworząc dodatkowych podsieci.

remote access vpn
site to site vpn
bezpieczeństwo sieci teleinformatycznej

Site to Site VPN

Połączenie bezpiecznie z lokalizacją.

 

Ten rodzaj  VPN jest stosowany głównie gdy firma ma swoje biura zlokalizowane zarówno w kraju jak i za granicą. Usługa połącznia Site to Site VPN służy scaleniu do głównej sieci, lokalnych sieci wielu biur. Site to Site VPN pozwala zbudować wirtualny most, który łączy sieci w różnych miejscach w celu podłączenia ich do Internetu i utrzymania bezpiecznej, a przede wszystkim prywatnej komunikacji między tymi sieciami. Bezpieczeństwo to podstawa.

 

Remote access VPN

Bezpieczne połącznie pracownik z Firmą

 

Połączenie VPN jest stosowany głównie przez pracowników, które aktualnie przebywają poza firmą np. w delegacji czy u klienta, a chcą mieć dostęp do firmowych zasobów jak serwer plików, oprogramowanie CRM, oprogramowanie księgowe, itp. Czasami łączy się tak urządzenia jak np. maszynę która pracuje na budowie, a raportuje czas na serwerze Twojej Firmy. W prostych słowach Remote access VPN pozwala bezpiecznie połączyć się z siecią firmową. Bez względu na miejsce pracy wykorzystując Remote access VPN może ona zawsze korzystać z zasobów firmy, a być niedostępna dla osób postronnych. Warto zainwestować w bezpieczeństwo i wdrożyć usługę.

 

Bezpieczeństwo VPN

Poufność

Dostępność

Integralność

Telefonia VoIP to bezpłatne rozmowy w ramach korporacji. Technologia nieograniczona terytorialnie. Możliwość przypisania dowolnej strefy numeracyjnej. Możliwość podpięcia numeru do telefonu komórkowego. Korzystanie z polskiego numeru poza Unią Europejską.

Dzięki technologii VoIP można budować zautomatyzowane centrale telefoniczne tzw. Call Center, dodatkowo przekierowywanie rozmów po godzinach, nagrywanie rozmów, kolejkowanie dzwoniących, przełączanie do innych operatorów, połączenia oczekujące, komunikaty, itp.

 
 

VoIP umożliwia korzystanie z tzw. wirtualnych faksów bez konieczności kupowania urządzenia i papieru. Wszystko dzieje się elektroniczne. Faksy odbiera się i wysyła za pomocą poczty email. Wysyłany dokument wystarczy podpiąć jako załącznik do e-mail. Faksy odbierzesz i wyślesz będąc nawet poza firmą.

Bezpieczeństwo i rozwój to VPN dla Firmy!

Potrzebujesz profesjonalnego VPN dla swojej firmy? Zgłoś się do nas, a my przedstawimy Ci ofertę. Dzięki VPN staniesz się odporny na ataki i zabezpieczony przed podsłuchiwaniem!
dlaczego warto mieć vpn

Dlaczego warto mieć VPN?

VPN to doskonałe rozwiązanie dla Firm, które dbają o swoją prywatność w Internecie i chcą trzymać z daleka nieproszonych gości. Ranking najlepszych Firm w Twojej branży nie obejmuje tych, które umożliwiają przestępcą dostęp do zasobów Firmowych- Dlaczego? Bo takie firmy nie istnieją długo na rynku, a utrata 5 lat danych może zabić Twoją Firmę.
Zadzwoń do nas i bądź bezpieczny.

ZAMÓW ROZMOWĘ Z INŻYNIEREM

Pomoc IT

Bezpieczeństwo sieciowe

Komunikacja

Usługi

Teleinspiro 

 

ul. Karola Libelta 8

 

85-080 Bydgoszcz

Usługi teleinformatyczne dla firm

   biuro@teleinspiro.pl

   +48 52 506 55 30

Usługi teleinformatyczne dla biznesu

Copyright 2020